Mango-malina torta brez glutena
MANGO-MALINA TORTA BREZ GLUTENA
Bližal se je rojstni dan moje najboljše prijateljice Bojane in morala sem poiskati super duper recept za zelo dobro torto. Vedela sem kakšni okusi so ji všeč in tako sem na youtubu našla tale recept, ki sem ga morala objaviti na svojem blogu. Torta je po njenjih besedah puhasta kot oblak. Okusi se popolnoma ujemajo, na izgled pa je tudi zelo lepa. Barve spominjajo na poletje, ki se nam počasi bliža, zato si jo privoščite in naj vas okusi popeljejo na rajski otok.
Torta je sestavljena iz pistacijevega biskvita, ki je zelo puhast in enostaven za pripravo. Med biskvitom in kremo se nahaja hustljava pistacija z belo čokolado. Popolna kombinacija. Nato sledi malinin mousse, ki je zelo puhast saj vsebuje velik delež sadja. Naslednji je mangov mousse. Tudi ta vsebuje enak delež sadja. Priporočam, da uporabite res zelo zrel mango, saj ga boste lažje spasirali. Za takšno torto boste potrebovali 2 manga. Če vam ga kaj ostane pa ga shranite za dekoracijo torte. Pazljivi bodite še pri nakupu pistacije, saj mora ta biti neslana.
SESTAVINE ZA BISKVIT (26 CM):
- 4 jajca
- 125 g sladkorja
- 125 g mlete neslane pistacije
- 20 g moke brez glutena (jaz sem uporabila Schaer mix B)
- 30 g stopljenega masla
Jajca in sladkor stepajte 10 minut, da se masa potroji. Nastane puhasta zmes, ki ji najprej rahlo primešamo mleto pistacijo, nato moko in na koncu dodamo stopljeno maslo. Zmes predevamo v pekač za torto, premera 26 cm. Pečemo na 180˚C, 20-23 minut. Ko je biskvit pečen ga pustimo, da se ohladi.
SESTAVINE ZA PISTACIJEV HRUSTLJAVI DISK:
- 100 g bele čokolade
- 25 g sladke smetane
- 85 g sesekljane neslane pistacije
Nad vodno kopeljo segrevamo belo čokolado in sladko smetano tako dolgo, da se čokolada stopi in se lepo poveže s smetano. Takoj primešamo pistacijo in nastalo zmes nanesemo na ohlajen biskvit in damo na hladno da se ohladi.
SESTAVINE ZA MALININ MOUSSE:
- 500 g zamrznjenih malin
- 85 g sladkorja
- 25 ml limoninega soka
- 5 lističev želatine
- 350 g sladke smetane
Maline, sladkor in limonin sok segrevamo na nizki temperaturi do vretja, nato naj maline počasi vrejo 5 minut. Ko maline popolnoma razpadejo jih precedimo, da odstranimo peške. Namočimo lističe želatine in jih zmehčane vmešamo v tople maline. Dobro premešamo, da se želatina stopi. Stepemo sladko smetano do čvrstega in ji primešamo malce ohlajene maline. Zmes prelijemo na pripravljen biskvit, ki smo ga dali v tortni obroč in obdali z acetatno folijo. Postavimo na hladno za 2 uri, da se malinina krema učvrsti.
SESTAVINE ZA MANGOV MOUSSE:
- 500 g dozorjenega manga
- 85 g sladkorja
- 5 lističev želatine
- 350 g sladke smetane
Mango olupimo in narežemo na manjše kose. S paličnim mešalnikom naredimo mangov pire, ki mu primešamo sladkor. Mangov pire damo v kozico in ga malo segrejemo, vmes namočimo lističe želatine in jih zmehčane vmešamo v segret mangov pire, da se želatina stopi. Stepemo sladko smetano do čvrstega in ji primešamo malce ohlajen mangov pire. Dobro premešamo in mangovo kremo prelijemo na ohlajeno malinino kremo. Torto damo na hladno za par ur, da se dobro učvrsti.
SESTAVINE ZA MALININ ŽELE:
- 200 g zamrznjenih malin
- 50 g sladkorja v prahu
- 2 lističa želatine
Maline in sladkor segrevamo na nizki temperaturi do vretja, nato jih malce pokuhamo toliko, da maline razpadejo. Precedimo jih, da odstranimo peške. Namočimo lističe želatine in jih zmehčane vmešamo v tople maline. Nato zmes prelijemo na ohlajeno torto in pustimo da se žele učvrsti. Ko je torta dobro ohlajena odstranimo tortni obroč in acetatno folijo. Torto okrasimo s svežimi malinami, mangom in belo čokolado.
Prijateljica Bojana je bila torte zelo vesela. Vzemite si čas in tudi vi presenetite svojo prijateljico.